Darmowa dostawa od 149,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
2022-09-11

Jaki wybrać i stosować Krem Ochronny dla Dzieci w Zimie: Porady dla Rodziców Niemowląt i Małych Dzieci

 Krem ochronny na zimę to niezbędny kosmetyk w pielęgnacji skóry ponieważ o tej porze roku wrażliwa skóra dzieci i niemowląt jest bardzo narażona na negatywny wpływ warunków atmosferycznych. Dlatego ważne jest, aby stosować preparaty, które wzmocnią funkcje barierową skóry, jednocześnie dbając o to, aby skóra była dotleniona, nawilżona, i odpowiednio nawodniona. Ważne jest również, aby w kremie były nie tylko składniki natłuszczające, ale również pielęgnacyjne.

 Skóra niemowląt i małych dzieci w porównaniu do skóry dorosłego człowieka jest o wiele cieńsza, w związku z tym dużo łatwiej o odmrożenia czy popękane naczynka. Nie zabezpieczenie skóry maluszka przed mrozem i bardzo zimnym wiatrem może powodować nie tylko ból, ale też trwałe zmiany na skórze. W związku z tym odpowiedni dobór kremu jak i jego bezwzględne stosowanie jest tak bardzo ważne w codziennej pielęgnacji.

 Pamiętajmy by kremy zawierające w swoim składzie wodę nakładać minimum 15 minut przed wyjściem z domu, aby woda zdążyła odparować z powierzchni skóry, a preparat dobrze się wchłonął i zostawił na buźce tylko osłonę lipidową. Krem należy nałożyć na całą twarz, szyję, usta i dłonie. Podczas spaceru czy zimowych zabaw można reaplikować krem, gdy zauważysz, że dziecko go starło, ale dotyczy to tylko kremów, które w swoim składzie nie zawierają wody.

 

Polecane

Podziel się swoim komentarzem z innymi
pixelpixelpixel